Home / Proiecte si Investitii

1.Modernizare centru civic in localitatea Maxineni,comuna Maxineni,judetul Braila

• valoarea totala o obiectivului de investitii  432.712,01 lei ;
  • perioada de finalizare a lucrarilor 5 luni;
  • investitia consta in modernizarea trotuarelor,constructie rigole si accese auto pietonale.

2.Modernizare accese auto-pietonale  in localitatea Corbu Nou,comuna Maxineni,judetul Braila

• valoarea totala o obiectivului de investitii  440.359,83 lei;
  • perioada de finalizare a lucrarilor 5 luni;
  • investitia consta in modernizarea trotuarelor,constructie rigole si accese auto pietonale,proiect cofinantat  de Consiliul Judetean Braila.

3.Modernizare accese auto-pietonale  in localitatea Latinu,comuna Maxineni,judetul Braila

• valoarea totala o obiectivului de investitii  447.951,44 lei;
  • perioada de finalizare a lucrarilor 5 luni;

4.Construire platforma depozitare gunoi de grajd,fosa septica ,imprejmuire si punct control acces in localitatea Corbu Nou

• valoarea totala o obiectivului de investitii  450.000 lei;
  • consta in realizarea unei platforme betonate de forma dreptunghiulara ,inconjurata pe trei laturi cu pereti din beton cu inaltimea de 2 m,un canal colector  pe marginea libera si o placa pe sol.

5.Construire platforma depozitare gunoi de grajd,fosa septica ,imprejmuire si punct control acces in localitatea Maxineni

• valoarea totala o obiectivului de investitii  450.000 lei;

6.Modernizarea strazilor din localitatea Latinu si Corbu Vechi,comuna Maxineni,judetul Braila, proiect cu finantare PNDL II

• valoarea  totala a proiectului este de 5.348.890,65 lei;
  • perioada de executie 10 luni;
  • consta in asfaltarea strazilor in localitatea Latinu si partial din localitatea Corbu Vechi.