Home / Consiliul Local / Componenta Consiliului Local

 

Consilierii sunt obligaţi ca în îndeplinirea mandatului să organizeze periodic întâlniri cu cetăţenii şi să acorde audienţe.

Pentru munca prestată (şedinţele pe comisii, şedinţele de consiliu) consilierii sunt remuneraţi.

Consilierii răspund solidar pentru activitatea Consiliului Local din care fac parte sau, după caz, pentru activitatea desfăşurată în exercitarea mandatului precum şi pentru hotărârile pe care le-au votat.

Consiliul Local Măxineni are in componenta un numar de 13 consilieri, impartiti in trei comisii de specialitate: comisia economica, comisia invatamant-cultura si comisia juridica.

  • Nr.crt. Numele si prenumele Apartenenta politica
    1. Barbu Milica-Georgiana Alianta USR-PLUS
    2. Benescu Eugen Alianta USR-PLUS
    3. Botea Gabriel-Silviu Partidul Miscarea Populara (PMP)
    4. Baluta Neculai Partidul Social Democrat (PSD)
    5. Cernat Florentin Partidul National Liberal (PNL)
    6. David Gheorghe Partidul Social Democrat (PSD)
    7. David Dumitru Alianta USR-PLUS
    8. Dima Nelu Partidul Social Democrat (PSD)
    9. Ene Ionelia Alianta USR-PLUS
    10. Ghinea Gheorghe Partidul National Liberal (PNL)
    11. Nastase Maria ALDE
    12. Stan Aurel Partidul National Liberal (PNL)
    13. Tiru Nicolae Partidul National Liberal (PNL)
  • Nr.crt. Numele si prenumele Apartenenta politica
    1. Banu Costica A.L.D.E.
    2. Botea Gabriel Silviu Partidul Miscarea Populara (PMP)
    3. Baluta Neculai Partidul Social Democrat (PSD)
    4. Cernat Florentin Partidul National Liberal (PNL)
    5. Barbu Georgiana Partidul National Liberal (PNL)
    6. David Gheorghe Partidul National Liberal (PNL)
    7. David Dumitru Partidul Agricultorilor din Romania (PAR)
    8. Postolache Ionut Partidul National Liberal (PNL)
    9. Dima Niculae A.L.D.E.
    10. Enache Constantin Partidul Social Democrat (PSD)
    11. Dima Nelu Partidul Social Democrat (PSD)
    12. Stan Aurel Partidul National Liberal (PNL)
    13. Samoila Nicu Partidul National Liberal (PNL)
    Delegati satesti: Tanase Ioan
    Onofreiu Marcel